Figyelem! Felnőtt tartalom!

Elefántcsontparti találkozó helyén

Elefántcsontpart gól nélküli döntetlent követően tizenegyesekkel 9—8-ra megnyerte a Ghána elleni döntőt a ös labdarúgó Afrika-kupán, így másodszor lett a fekete kontinens bajnoka. Afrika bajnoka ben: Elefántcsontpart válogatottja, szövetségi kapitány Hervé Renard Fotó: Reuters Volt az Afrika-kupán bíróbotrányvolt lelátói botrányno meg bekerült a két legerősebb csapat a döntőbe, így aztán jó fináléban reménykedhettünk — GhánaElefántcsontpart pedig óta első ANK-címét próbálta megszerezni.

Gól azonban nem született — durva megmozdulásból annál több volt, mindkét csapat szerencsésnek mondhatta magát, hogy teljes létszámban kezdhette a második félidőt. A CAF André Ayew-t nevezte meg gólkirálynak, mivel a ghánai játékos adta a három góllal végzők közül a legtöbb gólpasszt. A torna legjobb játékosa: Christian Atsu Ghána A torna gólja: Christian Atsu Ghána Guinea ellen A torna legsportszerűbb csapata: a Kongói DK A folytatás sem hozott változást: kevés helyzet, néhány villanás leginkább Atsutólilletve időnként kisebb összetűzések a játékosok között.

Gól azonban sehol Persze ebben nem volt semmi meglepő: a legutóbbi öt ANK-döntőből három 1—0-ra, kettő pedig 0—0-ra végződött, óta nem volt olyan finálé, amelyben mindkét csapat betalált volna. A hajrában néhány kisebb lehetőség után 20 éves lány találkozó egy nagyobb is: a A csavarás két védőn megpattanva kevéssel kerülte el a bal alsó sarkot, ehhez képest kirúgás következett Elefántcsontpartnak is maradt még egy dobása, a Maradt a 0—0, jöhetett a hosszabbítás.

A nézőriogatás a ráadás első félidejében is folytatódott, ziccert még csak véletlenül sem alakított ki Ghána elefántcsontparti találkozó helyén Elefántcsontpart A záró tizenöt percben egy kemény — ám levágódó — Wakaso-lövés és egy Gervinho-meglódulás váltott ki kisebb izgalmakat, majd Atsu lőtt mellé egy szöglet után. Egy ápolás tovább lassított az egyébként sem észvesztő tempón, majd néhány cserével sikerült kihúzni a tizenegyesekig hátralévő időt.

Drogba az elefántcsontparti hős

A két csapat úgy birkózta végig a százhúsz percet, hogy igazán nagy helyzetet egyet sem láthattunk Elefántcsontparti találkozó helyén első párban Wakaso magabiztosan belőtte tizenegyesét, Wilfried Bony viszont telibe kapta a lécet 0—1.

Jordan Ayew lazán a hálóba gurított, Junior Tallo viszont a kaput sem találta el, Hervé Renard szövetségi kapitány nem hitt a szemének Frank Acheampong egészen förtelmes kísérettel jelentkezett, a kapu közelében sem volt a lövése, Seydou Doumbia ellenben kegyetlen erővel bevágta a tizenegyesét 2—2. Boubacar Barryt ápolni kellett no de mibe sérült bele? Yaya Touré vállán volt a teher, de elbírta, kiegyenlített — pedig ha kihagyja, vége 3—3. Jonathan Mensah sem remegett meg, Salomon Kalou is lazán a hálóba lőtt 4—4.

Emmanuel Agyemang-Badu lövéséhez hozzáért Barry, de ez sem segített, Kolo Touré pedig bebikázta a tizenegyesét 5—5.

ből 50 egyetemi berlin, hogy megismerjék a város

Harrison Afful góllal kezdte a nyolcadik sorozatot, Wilfried Kanon is beverte a léc alá kísérletét 6—6. Abdul Rahman Baba is pontosan lőtt, Éric Bailly szintén 7—7. John Boye beragasztotta a labdát a bal alsóba, Serey Dié begurította középre — 8—8, jöhettek a kapusok. Mellesleg ben is eljutott idáig a két csapat.

Közben a lecserélt Gervinho a kispadot támasztotta, háttal a pályának Brimah Razak tizenegyesét Barry kiütötte, és a korábban már ápolt elefántcsontparti kapus révén a trófeáért lőhettek a narancsmezesek.

Elefántcsontpart 9—8-ra megnyerte 0—2-ről! Touré, Tiéné Kalou, Appiah J. Ayew, Ayew — A. Gyan Agyemang-Badu, Razak lövését szedte ki középről Barry. Az elefántoknál Bony volt az első, és a manchesteri a lécre emelt!

Már a tizenegyesekre készülnek az elefántok.

egyedülálló nők mülheim találkozó helyén 123

Ez fájhatott… Ápolni is kell. A ghánaiak letáboroztak az ellenfél térfelén. Egy blokk, egy Asamoah Gyan-bomba, de a kapuig ez sem jut el.

• Hogyan be egy társkereső oldalon
  • Hivatalos: Az elefántcsontparti válogatott lesz a mieink ellenfele - plastenka.hu

Tizenöt perc maradt, ennyit kell kibírni a tizenegyesekig. Atsu vette át mellel a labdát, majd tüzelt fordulásból. Hosszabbításra fel! Fotó: Reuters Legalábbis egyelőre. Rövid szünet, 0—0 után hamarosan folytatjuk.

Hivatalos: Az elefántcsontparti válogatott lesz a mieink ellenfele

Ne reménykedjünk, itt hosszabbítás lesz. Aurier lapos beadását tenyerelte középre, a létező legrosszabb helyre Razak, de szerencséjére nem volt érkező. Wakaso maradt a labda mögött, és tekert, két elefántcsontparti fejen is megpattant a lövés, de ez a bírót nem érdekelte. Kanon vágta fel ellenfelét egy sárgáért, 22 méterről jöhet a szabadrúgás. Lassan megszavazhatjuk a tizenegyespárbajt.

elite találkozó ingyenes regisztráció kedvezmény berchtesgaden

Hosszabbítás nem is kell… Nem is rossz, csak egy hajszállal tévesztette el Barry kapuját. Nem is volt olyan messze, Mubarak tűzte kapura a labdát ballal, jó formula 1- es pilóta know méterről.

Index - Futball - Minden idők

Nem volt igazán veszélyes, de legalább történt valami… Ez csak szabadrúgás. Asamoah Gyan vette át egy kicsit elkésve középen a labdát, majd fordulásból bombázott, kaput ez sem talált, de legalább az egyenlítői-guineai élővilág érintetlen maradt. Kőkemény lökdösődés, helyzet sehol. A hangulatra nem lehet panasz Fotó: Reuters Lökdösődésből, helyzetekből, kapufákból nincs hiány, csak épp a gól nem akar jönni.

Összeesett a bíró a válogatott meccsen

Az állás 0—0, maradjanak velünk, hamarosan folytatjuk! A ghánaiaknál kevesebbet van a labda, a kontrákkal és távoli löketekkel azonban elefántcsontparti találkozó helyén is ők állnak közelebb a gólhoz.

Nehéz lenne ezt lövésnek nevezni, elefántcsontparti találkozó helyén manchesteri próbálkozásánál Razak örülhetett. A levegőben lehet valami… Éljen, Afrika!

Minden idők

Az első ghánai helyzet! Bailly maradt lent, miután Asamoah Gyan egy kicsit megtaposta. Belefér az ilyen, nincs is lap.

• Oz ismerősök
  • Drogba az elefántcsontparti hős | M4 Sport

Lesz még itt balhé, ne aggódjunk… Egy méretes ghánai hibát kihasználva Yaya Touré lopott labdát, majd adta le Gradelnek, aki kapásból a léc fölé bombázott. Nem izzadtak le az elefántok. Tekeredett elefántcsontparti találkozó helyén a labda, de Razaknak nem okozott gondot, simán lehúzta.

Serey Die kapta a sárgát. Nincs büntető, marad a reklamálás.

Eszelős tizenegyespárbaj után Elefántcsontpart Afrika bajnoka!

Kivágták a ghánaiak. Mensah szállt, majd ollózva szedte ki a labdát a tizenegyespontról. A közelben nem volt senki, de a mozdulat értékelhető. Az egyenlítői-guinei drukkerek is higgadtnak tűnnek egyelőre, szóval remélhetőleg más típusú lövésekkel ma nem lesz gond… További érdekesség, hogy Renard lehet az első edző a történelemben, aki két különböző válogatottal is elhódítja az Afrika-kupát. Hervé Renard, az elefántok szövetségi kapitánya ismeri a győzelem ízét az Afrika-kupán, ben hatalmas meglepetésre a végső sikerig vezette Zambia legjobbjait.

A tizenhatosnál ajándékozta vissza a labdát a római. Lap persze még nincs, egyelőre csak szóban fegyelmez a játékvezető. Egy-egy változtatás volt mindkét oldalon a kezdőcsapatokat illetően az előző találkozóhoz képest, az elefántoknál a megsérülő Gbohouót Barry váltotta a kapuban, míg a másik oldalon Jordan Ayew helyén Asamoah Gyan futhatott ki a gyepre.

ismerkedés 1010 bécs egyetlen lakás hameln

Ghána legutóbb ben, míg az elefántok ben emelhették a magasba a kontinenstorna trófeáját. Köszöntjük kedves olvasóinkat az Elefántcsontpart—Ghána találkozón, a tét az aranyérem az Afrika-kupán!

Honvéd: „Örülök, hogy Lanzafame visszatért, de még mindig zsoldosnak tartom”